Jak działa hipnoza? Wprowadzenie do technik i metod hipnoterapii?

Hipnoza jest przez niektórych jeszcze kojarzona z czymś co przypomina magiczne sztuczki, które wykonują hipnotyzerzy sceniczni. Natomiast są to stereotypy, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Hipnoza jest skutecznym narzędziem terapeutycznym używanym w terapii problemów natury emocjonalnej i psychicznej. 

Dzięki temu, że terapia poprzez hipnozę działa na poziomie ludzkiej podświadomości pozwala to na przeprogramowanie myśli, uczuć i zachowań. 

Hipnoza to stan dużego skupienia uwagi i zwiększonej sugestywności, a także stan głębokiego relaksu i odprężenia przy zachowaniu pełnej świadomości oraz kontroli nad swoim ciałem. 

Podczas seansu hipnozy klient jest najpierw wprowadzony za pomocą indukcji do stanu głębokiego relaksu. Następnie dzięki sugestiom i innym technikom hipnotycznym jest prowadzony do zmiany postrzegania niektórych aspektów, nawyków, reakcji. Narzędzie to umożliwia dostęp do obszarów umysłu, do których ciężej dostać się w momencie kiedy umysł jest w stanie zwykłego pobudzenia. 

Techniki hipnotyczne

Technik hipnozy jest wiele, natomiast podstawowe to: 

  • Techniki sugestii – narzędzia wpływu na innych ludzi
  • Techniki wizualizacyjne – kreowanie lub odtwarzanie doświadczeń w umyśle
  • Presupozycje – „ukryte przekonania”, które sprawiają, że coś wydaje się być prawdą, nawet jeśli nie zostało to wyraźnie powiedziane
  • Techniki lingwistyczne – specjalne słowa które wpływają na sposób myślenia
  • Perswazja i przekonywanie
  • Wykorzystanie wskaźników odniesienia – pośredni wpływ sugestywny
  • Technika Pacing i Leading – dostosowanie się i prowadzenie klienta
  • Praca z barierą antysugestywną – ochroną przed niechcianym wpływem
  • Zastosowanie metafor – przekazywanie skomplikowanych koncepcji w bardziej zrozumiały sposób za pomocą obrazów

Tych wszystkich technik i zagadnień możesz nauczyć się podczas kursu online Maksyma Komara  Podstawy Hipnozy i Hipnoterapii”.

Ten kurs odsłoni przed Tobą tajniki hipnozy i hipnoterapii, umożliwiając opanowanie tych niezwykłych narzędzi w celu osobistego rozwoju i pracy z klientami.

W trakcie tego kursu zdobędziesz wiedzę na temat powszechnych sposobów wpływania na ludzki umysł, zarówno poprzez mowę, jak i gesty. Dodatkowo nauczysz się, jak zręcznie posługiwać się językiem w różnych sytuacjach, wyrażając swoje myśli z rozwagą i mądrością. Znajdziesz w nim podstawy hipnozy, niezbędne techniki hipnotyczne, które pomogą Ci skutecznie przepracowywać problemy i trudności innych ludzi. 

Zastosowanie Hipnoterapii

Hipnoterapia może pomóc osobie znaleźć oraz zrozumieć przyczyny jej problemów, a dzięki temu zwalczyć problemy lęków, depresji, zaburzeń emocjonalnych, problemów w relacjach z innymi i samym sobą. Jest ona również skuteczna w rzucaniu nałogów. Jest też doskonałym narzędziem do zniwelowania stresu i napięcia dzięki wykorzystaniu technik relaksacyjnych. 

Podczas sesji hipnoterapii bezpieczeństwo oraz komfort klienta jest priorytetem. Hipnoterapeuci stosują odpowiednie procedury oraz komunikują się z klientem i tłumaczą przed oraz w trakcie seansu co się wydarzy oraz jakie uczucia mogą towarzyszyć osobie poddanej hipnozie. 

O tych zagadnieniach, a również o tym jak przeprowadzić terapię poprzez hipnozę, jak zweryfikowac i zdiagnozować klienta, Maksym Komar mówi podczas kursu online “Podstawy Hipnozy i Hipnoterapii”.

Hipnoza jest skutecznym narzędziem terapeutycznym pomocnym w radzeniu sobie z  problemami emocjonalnymi i psychicznymi. Dzięki hipnoterapii klienci mogą znaleźć niezbędną pomoc w problemach z natury emocjonalnej, zyskać odpowiednie narzędzia do samorozwoju oraz osiągnięcia pełniejszego życia. 

Kategorie: Hipnoterapia, Seans terapeutyczny

Umów sesję

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Newsletter

"*" oznacza pola wymagane

Consent*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.