Leczenie uzależnień hipnozą

Czym jest uzależnienie?

Uzależnić można się od czynności bądź stanu, w jaki wprowadza nas określona substancja. Uzależnieniem nazywamy stan utraty kontroli nad własnym zachowaniem lub myśleniem. Dążenie do czynności bądź stanu za wszelką cenę, nie bacząc na konsekwencje.

Osoby uzależnione często nie dopuszczają do siebie myśli o swoim problemie. Mechanizm obronny jest na tyle silny, że odrzucanie sugestii najbliższych staje się codziennością. Przyznanie się do problemu przed samym sobą jest niezwykle trudne i wymaga czasu. Część osób z problemami decyduje się na walkę ze swoim nałogiem.

Leczenie uzależnień hipnozą uważane jest za jedno z najskuteczniejszych działań w drodze do wolności od nałogu. Definicje hipnozy nie są spójne, jednak wszystkie przedstawiają ją jako stan relaksacji. W fazę hipnozy może wejść każdy. Podczas seansu terapeutycznego hipnoterapeuta jest przewodnikiem, wskazuje drogę do osiągnięcia pożądanego stanu hipnozy. Dzięki uzyskaniu stanu głębokiego odprężenia terapeuta może wykorzystać skupiony stan uwagi pacjenta i dotrzeć do sedna problemu. Podczas sesji terapeutycznej doświadczony terapeuta siłą sugestii zniechęca pacjenta do destrukcyjnych zachowań i wskazuje drogę, dzięki której pacjent może walczyć ze swoimi słabościami. Leczenie uzależnień hipnozą jest traktowane jako alternatywa dla leków, które posiadają uporczywe skutki niepożądane lub forma wsparcia dla farmakoterapii. Najczęściej leczonymi uzależnieniami za pomocą tej metody są:

    • uzależnienie od alkoholu
    • uzależnienie od nikotyny
    • uzależnienie od hazardu

Skuteczność w walce z uzależnieniem potwierdzają badania, a także sami uzależnieni, którym leczenie uzależnień hipnozą pozwoliło na porzucenie uciążliwych nałogów. Hipnoza nie tylko pozwala skutecznie leczyć nałogi, ale także zmieniać nastawienie do leczenia. Doświadczony terapeuta pomoże choremu zrozumieć sens leczenia i poprawić jego motywację do walki z uzależnieniem. Niezbędne w skutecznej terapii jest otoczenie chorego. Wsparcie rodziny i przyjaciół jest nieodzownym elementem skutecznej terapii. Choć leczenie hipnozą może być długotrwałe to niewątpliwie warto stoczyć walkę ze swoimi słabościami w drodze do wolności.

Jesteś zainteresowany/a leczeniem uzależnienia hipnozą? Zapraszam na sesję terapeutyczną!

Umów sesję

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Newsletter

"*" indicates required fields

Consent*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.